Sport

Krykiet

Gra w krykieta ma wiele do zaoferowania jako sport. Jest to jedna z najstarszych gier na świecie, w którą gra się od wieków. W krykieta gra się w wielu krajach, ale dopiero w XVIII wieku stał się popularny w całej Europie, gdzie pozostaje do dziś. W ostatnim czasie krykiet stał się niezwykle popularny wśród młodych ludzi. 

Jak rozpocząć przygodę z baseballem ?

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie przygody z baseballem jest gra! Baseball ma wiele zasad i przepisów, które wchodzą w grę za każdym razem, gdy wykonujesz zamach. Większość ludzi nie wie, co chce robić. Ale jeśli chcesz się uczyć i ciężko pracować, możesz zostać profesjonalnym graczem, który może zdobyć mistrzostwo dla swojej drużyny. Gra w baseball to sport rozgrywany między dwiema drużynami, z których każda składa się z jedenastu graczy, którzy próbują zdobyć punkty, uderzając piłkę kijami. Celem gry jest zdobycie większej liczby obiegów niż przeciwnik. Na początku XX wieku baseball nie był sportem, którym ludzie się interesowali. Abraham Lincoln nazwał go „grą głupców” i był to sport, który uprawiali, ponieważ byli zbyt biedni, aby pozwolić sobie na lepszą rozrywkę. Ale potem technologia dogoniła tę grę i zwróciła na nią uwagę głównego nurtu. Gra w baseball jest najpopularniejszym sportem na świecie. Każdego roku grają w nią miliony ludzi. W rzeczywistości młodzi ludzie stają się coraz bardziej aktywni na swoich kontach w mediach społecznościowych i często publikują filmy o swoich ulubionych sportach. Dzieje się tak, ponieważ mają dostęp do tak wielu informacji o sporcie za pośrednictwem platform mediów społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. Mają też dostęp do mnóstwa filmów na YouTube, które może oglądać każdy w dowolnej strefie czasowej na całym świecie!

Najpopularniejsze sporty w Europie

Sport to jedna z najpopularniejszych aktywności w Europie. Najpopularniejszy sport w Europie to piłka nożna. Jest on najważniejszym sportem od roku 2014. Według UEFA około 1,3 miliarda ludzi obejrzało mecz piłki nożnej podczas Mistrzostw Świata FIFA 2014 w Brazylii, a kolejne 1,4 miliarda obejrzało jeden z meczów z innych krajów w tym samym okresie.  Głównym powodem, dla którego piłka nożna jest tak popularna w Europie, jest jej popularność ponad granicami i kulturami. Może w nią grać każdy, niezależnie od języka czy kultury, i to jest jeden z głównych powodów jej popularności. Innymi popularnymi sportami są też: koszykówka, tenis i piłka ręczna. Liczba osób uprawiających te sporty stale rośnie.  W ciągu ostatniej dekady liczba sportów w Europie wzrosła o 17%. Jednak popularność niektórych sportów (np. piłki nożnej) spada. Wynika to z braku wsparcia technologicznego i braku zainteresowania oglądaniem sportu w telewizji.