Peleciarki do trocin

Peleciarki do trocin – urządzenia stosowanie w procesie peletowania

System peletowania składa się z kilku różnych maszyn zaprojektowanych w celu jak najefektywniejszego wykonania zadania peletowania. Typowy układ systemu z nazwami urządzeń. Chociaż później podamy bardziej szczegółowe informacje dotyczące funkcji każdej maszyny, wskazane byłoby najpierw poznać nazwy i zależności między tymi głównymi procesami.

System peletowania

Pasza po wymieszaniu, a przed przejściem do granulatora, powinna przejść przez skrobaczkę. Usuwa wszystko, takie jak metale (żelazne i nieżelazne), kamienie, sznurek, papier, drewno, grudki paszy i podaje zaprawioną paszę do pojemnika nad granulatorem. Granulator nie jest przeznaczony do granulowania tych materiałów, nie mówiąc już o trawieniu ich żołądków zwierząt. Przyjrzyj się urządzeniom: https://peletto.pl/peleciarki-granulatory

Proces peletowania rozpoczyna się od zasobnika, w którym przechowywana jest mieszanka zacieru. Stamtąd zacier spłynie grawitacyjnie do granulatora. Maszyna ta znajduje się zwykle na parterze lub głównym poziomie podłogi roboczej. Gorący, ekstrudowany zacier (granulki) przepływa grawitacyjnie do chłodnicy, gdzie jest przetrzymywany przez trzy do sześciu minut, podczas gdy jest chłodzony i suszony strumieniem powietrza. Powietrze jest wciągane przez masę peletów i kierowane do urządzenia odpylającego, takiego jak kolektor cyklonowy. Pył z wylotu kolektora jest zawracany do granulatora w celu ponownego sprasowania w granulki.

Produkcja drobnych produktów

Z chłodnicy produkt przepływa przez lub wokół pary rolek do kruszenia. Jeśli chcemy wyprodukować stosunkowo drobny produkt, mniej więcej wielkości popękanej kukurydzy, wówczas granulki są przepuszczane między walcami kruszącymi w celu rozdrobnienia (pęknięcia) do mniejszego rozmiaru. Jeśli chcemy zachować pełny rozmiar peletu, to krążymy wokół rolek kruszących. Z rolek kruszonki produkt przepływa do podnośnika kubełkowego, aby zostać podniesionym do wyższego punktu konstrukcji, w którym znajduje się wytrząsarka.

Wytrząsarka rozdziela produkt na różne rozmiary, przechodząc przez mniejsze cząstki podczas dostarczania do pojemnika na gotowy produkt. Naddatki można zawrócić do granulatora w celu rozdrobnienia lub, w przypadku kruszonki, do chłodnicy, a następnie przez rolki kruszące do rozdrobnienia. Drobny lub mniejszy materiał można skierować bezpośrednio z powrotem do zasobnika premiksu granulek i ponownie przetworzyć przez system granulowania.