produkcja wiązek elektrycznych

Jak wygląda produkcja wiązek elektrycznych? 

Terminy te są często używane w odniesieniu do tej samej rzeczy: grupy kabli lub przewodów elektrycznych zmontowanych razem, które przesyłają sygnały lub energię elektryczną. Kable są połączone trwałym materiałem, takim jak guma, winyl, taśma elektryczna, elastyczny przewód, splot wytłaczanego sznurka lub jakaś kombinacja. Ale chociaż wszystkie te terminy są używane, istnieją różnice między wiązką przewodów a zespołem kabli.

Czym są zespoły kabli?

Zespoły kabli i wiązki kabli CordifyGroup są kablami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb. Zespoły kabli są sztywniejsze, mają lepszą strukturę, są trwalsze iw zależności od zastosowanego materiału mogą najlepiej nadawać się do użytku na zewnątrz. Zespół kabli to grupa przewodów lub kabli ułożonych w jedną całość. Celem tego produktu jest zapewnienie zasilania kilku różnych kabli, przy jednoczesnym uporządkowaniu ich w pakiecie, który jest łatwiejszy w instalacji, wymianie i konserwacji.

Zespół kabli zwykle przechodzi do jednego panelu lub portu i łączy się z tym pojedynczym urządzeniem, które jest bezpośrednio podłączone do źródła zasilania. Stamtąd przewody służą do przesyłania komunikacji lub przesyłania przez nie energii elektrycznej i składają się z wielu przewodów i / lub kabli. Przewody lub kable są często w różnych kolorach lub w inny sposób oznaczone lub w paski, aby można je było łatwo zidentyfikować. Niektóre zespoły kabli mają odsłonięte przewody, podczas gdy inne są zamknięte w ściśle dopasowanej osłonie ochronnej.

Konstrukcja

Ze względu na swoją solidną konstrukcję, zespoły kablowe nadają się przede wszystkim do zastosowań na zewnątrz i do obsługi większych mocy prądu elektrycznego. Trwała konstrukcja zespołów kabli oznacza, że są one w stanie wytrzymać ciepło, wilgoć, ścieranie i inne warunki środowiskowe. Zespoły kabli pomagają zapobiegać uszkodzeniom kabli i przewodów, utrzymując je razem i zmniejszając urazy fizyczne spowodowane silnymi wibracjami i innymi czynnikami. Mogą również zapewnić ochronę przed innymi problemami, takimi jak brud, kurz, olej i woda. Zabezpieczenie to zmniejsza potencjalne problemy z maszyną spowodowane zużyciem drutu w wyniku tarcia wibracyjnego oraz zwarciami elektrycznymi występującymi w uszkodzonych miejscach drutu.

Wiązki przewodów mają inną konstrukcję niż zespoły kabli. Wiązki przewodów są zwykle projektowane zgodnie z wymaganiami geometrycznymi i elektrycznymi. Następnie dostarczany jest schemat (na papierze lub na monitorze) do przygotowania i montażu montażu.