Przecinarki tarczowe do metalu

Przecinarki tarczowe do metalu EISELE – jak z nich korzystać?

Piły tarczowe to rodzaj elektronarzędzia przeznaczonego do cięcia drewna i innych materiałów budowlanych. Wyposażone są w ostre okrągłe ostrze, które obraca się z dużą prędkością, tworząc cięcia poprzeczne i wzdłużne, i są dostępne w kilku różnych rozmiarach, w zależności od akceptowanego rozmiaru ostrza. Te przenośne narzędzia są dostępne jako modele przewodowe lub bezprzewodowe i są używane zarówno w profesjonalnych rzemiosłach, jak i przez majsterkowiczów.

Części piły tarczowej

Piła tarczowa składa się z wielu części, z których wszystkie służą określonemu celowi. Zanim przystąpimy do cięcia, musimy wiedzieć, jak nazywa się każda część i jakie ma zadanie. Zobacz poniżej:

  • Ostrze – najważniejsza część, to ona będzie ciąć materiał
  • Osłona tarczy – zapobiega spadaniu drewna na obracające się ostrze i zakrywa ostrze, gdy piła nie jest używana, aby zapobiec obrażeniom
  • Stopka/płyta podstawowa – ślizga się po ciętym materiale
  • Dwa uchwyty – jeden na górze i jeden z przodu ułatwiają prowadzenie piły
  • Regulacja skosu – umożliwia dostosowanie skosu piły do cięcia pod różnymi kątami
  • Regulacja głębokości – umożliwia dostosowanie wysokości cięcia piły do cięcia różnych głębokości materiału
  • Przełącznik spustowy – przycisk włączania/wyłączania zasilania

Jak wykonywać proste cięcia za pomocą piły tarczowej?

Chociaż zawsze zalecamy stosowanie szyny prowadzącej podczas cięcia większych arkuszy materiału, istnieje kilka alternatywnych metod wykonywania prostych cięć w mniejszych materiałach. Kątownik Speed to dobra opcja do wykonywania prostych cięć w mniejszych deskach. Nasz rysunek pokazuje, jak to zrobić, ale jest to tak proste, jak przesunięcie płyty podstawy piły tarczowej wzdłuż boku kwadratu, aby uzyskać proste cięcie.

Poziomica i 2 zaciski są również dobrym rozwiązaniem w przypadku większych materiałów. Zamocuj niwelator do przedmiotu obrabianego i podobnie jak w przypadku kwadratu prędkości, podążaj wzdłuż boku niwelatora, aby uzyskać proste cięcie. Większość pilarek tarczowych jest również standardowo wyposażona w ogranicznik prowadzący, który wsuwa się w pilarkę i umożliwia proste cięcie. Jeśli wykonujesz cięcia, które nie muszą być całkowicie proste, możesz po prostu ciąć odręcznie, jak wyjaśniono powyżej. Pamiętaj, szyna prowadząca zawsze będzie najbezpieczniejszą i najdokładniejszą metodą.