Przecinarki tarczowe do metalu

Przecinarki tarczowe do metalu EISELE – najważniejsze są ostrza 

Ostrza o mniejszej liczbie zębów, powiedzmy 24 zęby z węglików spiekanych, dadzą ci znacznie ostrzejsze cięcie, ale poczujesz, że przecinasz materiał szybciej. Średnica ostrza jest również ważna, ponieważ wpływa na głębokość cięcia. Do szybkiego wykonywania zgrubnych cięć tarcza z 24 zębami z węglików spiekanych będzie dobra, natomiast do piłowania płyty melaminowej tarcza z 48 zębami nie będzie zbyt duża. Ogólnie rzecz biorąc, tarcze z węglika wolframu o długości od 12 do 48 zębów nadają się do cięcia większości powierzchni i materiałów.

Konserwacja pił tarczowych

Najpopularniejszym rozmiarem ostrza jest ostrze okrągłe 7 ¼ cala, ale gdy używasz akumulatorowej piły tarczowej, znajdziesz inne ostrza o rozmiarach, takich jak 5 i 6 ½ cala. Na rynku dostępne są również większe średnice, takie jak 8, 10 i 12 cali. Na koniec należy powiedzieć, że istnieją piły przeznaczone do określonego rodzaju pracy. Dlatego ważne jest, aby wybrać tarczę tnącą zgodnie z zadaniem, nad którym pracujesz. Odwiedź: https://awexim.pl/eisele.

Chociaż pilarki tarczowe są elektronarzędziami trwałymi, należy o nie dbać, aby zapewnić prawidłowe działanie i dłuższą żywotność. Możesz użyć małej szczotki lub sprężonego powietrza, aby skutecznie usunąć trociny i nagromadzone w maszynie. Aby wyczyścić ostrze i usunąć żywicę drzewną, po rozmontowaniu spryskaj środek do czyszczenia piekarników po obu stronach ostrza. Pozostaw na około 20 minut, a następnie osusz szmatką. Nałóż bardzo cienką warstwę oleju na narzędzie przed przechowywaniem, aby chronić je przed rdzą.

Jak zachować ostrożność? 

Piła tarczowa jest potężnym elektronarzędziem. Jest to więc narzędzie niebezpieczne, którego użycie wymaga kilku środków ostrożności w celu wykonywania starannej, bezpiecznej pracy. Aby się chronić, MUSISZ nosić sprzęt ochronny podczas korzystania z niego. Ponadto używanie tego narzędzia może powodować powstawanie dużej ilości kurzu, dlatego należy chronić się za pomocą maski lub okularów ochronnych, chociaż niektóre typy pił tarczowych są wyposażone we wbudowaną dmuchawę.

Teraz, gdy znamy już wszystkie części piły tarczowej i wybraliśmy nasze ostrze, czas zabrać się za cięcie! Po pierwsze, będziesz chciał zaznaczyć miejsce, w którym chcesz wyciąć. Zwróć uwagę na oznaczenie 0° lub dwa „nacięcia” na płycie podstawy (patrz zdjęcie), ponieważ jest to zgodne z miejscem cięcia ostrza. Zawsze chcesz podążać wzdłuż tego znaku 0° podczas pracy z wolnej ręki bez szyny. Alternatywnie możesz podążać za ostrzem patrząc na nie z boku. Należy jednak pamiętać, że może to nie zapewniać całkowicie prostych cięć.