produkcja wiązek elektrycznych

Produkcja wiązek elektrycznych – przygotowanie komponentów

Druty są cięte i nawijane na żądaną długość, zwykle za pomocą specjalnej maszyny do cięcia drutu. Druty mogą być również drukowane lub paskowane przez specjalną maszynę podczas procesu cięcia lub później na oddzielnej maszynie. Ponieważ wiązki przewodów nie są tak trwałe jak zespoły kabli, nadają się tylko do zastosowań wewnętrznych. Nośność wiązki przewodów jest również ograniczona liczbą i rozmiarem zgrupowanych kabli.

Różnice między kablami

W tym miejscu występuje różnica między wiązką przewodów a zespołem kabli. Końce przewodów są zdejmowane, aby odsłonić metal (lub rdzeń) przewodów, które są wyposażone we wszelkie wymagane zaciski lub obudowy złączy. Kable są montowane i zaciskane razem na specjalnym stole warsztatowym lub na tablicy rozdzielczej (płycie montażowej), zgodnie ze specyfikacją projektową, tworząc wiązkę kablową. Po zamontowaniu rękawów ochronnych, elastycznego przewodu lub nylonowego wiązania uprząż jest mocowana bezpośrednio do sprzętu na miejscu lub wysyłana.

Same wiązki przewodów różnią się zastosowaniami i są bardziej kruche ze względu na dołączone końce. Nawet przy rosnącej automatyzacji wiązka przewodów ma podobną cechę jak zespół kabli, ponieważ większość z nich jest nadal wytwarzana ręcznie ze względu na wiele różnych procesów i końców zaangażowanych w szeroki wachlarz różnych zastosowań i procesów.

Materiały

Wiązka przewodów to zasadniczo materiał owijający, który łączy ze sobą różne kable. Zamiast łączyć wiele przewodów w jedną żyłę (na przykład spiralna konfiguracja Quik-Pull), wiązka przewodów zasadniczo grupuje odrębne kable i owija je razem w złożoną strukturę. W wiązce przewodów każdy kabel (lub przewód) jest już indywidualnie owinięty w dedykowaną osłonę (lub izolację). Zasadniczo można wyciągnąć pojedynczy kabel (lub przewód) z wiązki przewodów. Głównym celem uprzęży jest grupowanie różnych kabli w celu łatwiejszego łączenia. Pomagają utrzymać porządek w systemach elektrycznych, zapobiegając bieganiu pojedynczych kabli w dowolnym miejscu i umożliwiając szybką łączność.

Materiał wiązki przewodów może być tak prosty, jak nylonowa nić lub opaska zaciskowa (do grupowania kabli) lub może to być zewnętrzna osłona, która zakrywa niektóre z zawartych w niej przewodów i kabli. Należy zauważyć, że osłona w wiązce przewodów nie jest zaprojektowana do ochrony pojedynczych kabli, ale do grupowania ich jako jednostki.