Prywatny ośrodek terapii uzależnień

Prywatny ośrodek terapii uzależnień daje drugie życie

Chodzenie na rehabilitację powinno zawsze mieć na celu rozwój osobisty, ale jest jeszcze jedna korzyść – pomaga osobom w trakcie zdrowienia odbudować spalone mosty i przywrócić relacje, które rozerwały ich uzależnienie. Podczas dni zażywania narkotyków mogłeś okłamywać swoich bliskich, zabierać pieniądze rodzicom lub skrzywdzić kogoś bardzo bliskiego.

Jak zbudować swoje życie na nowo?

Chociaż rany te wymagają czasu, aby się zagoić, program leczenia uzależnień może dać jaśniejsze spojrzenie na szkody, które kiedyś spowodowało twoje uzależnienie. Możesz wtedy zwrócić się do tych, których skrzywdziłeś, i zacząć odbudowywać ich zaufanie.

Może również pomóc w budowaniu nowych, znaczących relacji. Być może najlepszym wyjściem z programu odwykowego są relacje (i sieć wsparcia) utworzone w jego ramach. Chociaż czujesz, że jesteś jedyną osobą, która teraz przez to przechodzi, nie jesteś sam. A w programie rehabilitacyjnym spotykasz innych chodzących w podobnych butach na drodze do wyzdrowienia. Poprzez doradztwo grupowe, działania rówieśnicze, mentorów, spotkania 12-stopniowe i inne grupy wsparcia, zbudujesz znaczące, trzeźwe relacje z ludźmi, którzy wspierają twoje zdrowienie. A te relacje mogą trwać całe życie.

Uzależnienie to choroba mózgu, ale to nie znaczy, że nie możesz nic z tym zrobić. Podobnie jak w przypadku każdej innej choroby, istnieją interwencje pomagające w leczeniu uzależnienia. Pójście na detoks, a następnie odwyk narkotykowy i alkoholowy to sposób na wyleczenie choroby uzależnienia. Ośrodek specjalizuje się w leczeniu uzależnień chemicznych. Pomożemy Ci nauczyć się, jak doprowadzić tę chorobę do remisji. Istnieją sposoby na walkę z chorobą i pomoc w prowadzeniu zdrowego życia w powrocie do zdrowia.

Jak uzyskać pomoc?

Istnieje wiele nieporozumień na temat tego, dlaczego zażywasz narkotyki. Niektóre z tych nieporozumień mogą w rzeczywistości powstrzymać Cię przed szukaniem leczenia. Wiedza, jak podejść do swojego błędnego myślenia, może pomóc ci iść naprzód i uzyskać potrzebną pomoc. 

Czasami siła woli nie wystarczy, aby oderwać się od uzależnienia. Ludzie mogą nie zdawać sobie sprawy, że im dłużej zażywasz narkotyki, tym bardziej zmienia się twój mózg. Te chemiczne zmiany w mózgu mogą prowadzić do silnego pragnienia narkotyków. Więc nie możesz po prostu powiedzieć „nie będę już brać narkotyków”. Spójrzmy prawdzie w oczy, dużym powodem, dla którego nie możesz przestać, jest ból i strach przed nawrotem.