Prywatny ośrodek terapii uzależnień

Prywatny ośrodek terapii uzależnień – pierwszy krok do zmiany na lepsze

Nikt tak naprawdę nie chce iść na odwyk – przynajmniej nie na początku. Dla wielu osób uzależnionych i rodzin „odwyk” to przerażająca myśl. Samo słowo nosi przytłaczające piętno, a pomysł faktycznego wyjazdu na odwyk może być równie (jeśli nie bardziej) przytłaczający. Dla tych, którzy zmagają się z nadużywaniem substancji, pójście na odwyk oznacza opuszczenie wygód domu i porzucenie wygód związanych z narkotykami i alkoholem, aby wytrzeźwieć. To znaczy prosić o pomoc. Przede wszystkim oznacza zmianę – zmianę nawyków, zachowań, a może nawet zainteresowań i grup znajomych. Ale jak wszyscy wiemy, zmiana może być dobra.

Gwarancja powrotu do zdrowia

Jeśli ty lub twoja ukochana osoba jesteście uzależnieni od narkotyków, doskonale znacie opór, który często towarzyszy odwykowi – https://drogadodomu.info/terapia-uzaleznien/. Najprawdopodobniej, jeśli tu jesteś, wiesz również, że leczenie jest właściwym następnym krokiem. Jak opisuje Narodowy Instytut ds. Narkomanii, uzależnienie od substancji jest złożoną chorobą, która wpływa zarówno na mózg, jak i na zachowania. W rezultacie leczenie nie jest proste: ponieważ uzależnienie jest chorobą przewlekłą, ludzie nie mogą po prostu przestać zażywać narkotyków na kilka dni i zostać wyleczonym. Większość pacjentów wymaga długotrwałej lub powtarzanej opieki, aby całkowicie zaprzestać używania i odzyskać życie.

Samodzielne rzucenie narkotyków może być niebezpieczne. Jeśli od dłuższego czasu zażywasz narkotyki i doświadczasz objawów odstawienia, gdy nie jesteś pijany lub na haju, powinieneś przeprowadzić detoksykację w nadzorowanym, klinicznym otoczeniu, takim jak ośrodek rehabilitacyjny. Odstawienie niektórych leków może powodować skrajne i rozdzierające skutki, takie jak dramatyczne skoki ciśnienia krwi, bezsenność, drgawki, ataki paniki, halucynacje i ciężkie odwodnienie.

Nauka życia w stanie trzeźwości 

Profesjonalny program rehabilitacji to nie tylko wytrzeźwienie – to nauka, jak żyć w trzeźwości. Nauczysz się radzić sobie w trudnych sytuacjach (bez koca z narkotykami i alkoholem). Nauczysz się wyznaczać sobie cele i je osiągać. 

Powszechnie wiadomo, że narkomani i alkoholicy żyją krócej niż reszta populacji. Może nie tylko narazić Cię na niebezpieczne sytuacje (pomyśl, prowadzić pod wpływem alkoholu), ale może również spowodować poważne problemy zdrowotne, w tym depresję i śmiertelne przedawkowanie.