Przedszkole prywatne Kraków

Przedszkole prywatne Kraków – historia placówek na świecie

Przedszkole to pierwsza szkoła dla małych dzieci, będąca krokiem naprzód w stosunku do przedszkola. To środowisko edukacyjne, które kładzie nacisk na zabawę, śpiew, zajęcia praktyczne i interakcje społeczne. Dla większości dzieci jest to kluczowy krok w przejściu z domu do szkoły. Przeczytaj kilka faktów na temat przedszkola. Poniżej wymieniono niektóre zalety i wady przedszkola. I koniecznie zapytaj o to swoje dziecko! Zacznijmy! Oto kilka powodów, dla których przedszkole jest ważne dla Twojego dziecka.

Przybliżenie koncepcji przedszkola

Przede wszystkim przedszkolaki rozumieją podstawowe pojęcia czasu. Podczas rutynowych czynności powinni umieć identyfikować codzienne zdarzenia z dokładnością do godziny. Pamiętaj, że przedszkolaki mają konkretne poczucie czasu i mogą nie rozumieć go do końca. To jeden z powodów, dla których czytanie zegara i wyjaśnianie pojęć takich jak „rano”, „południe” i „wczoraj” są tak ważne. Możesz również pomóc im poznać różnicę między „wczoraj”, rysując oś czasu z regularnymi wydarzeniami na niej.

Koncepcja przedszkola powstała w latach 30. XIX wieku pod wpływem niemieckiego pedagoga Friedricha Frobela. Słowo „przedszkole” dosłownie oznacza „ogródek niemowlęcy”. To okres edukacji między przedszkolem a szkołą podstawową. Dzieci spędzają rok w przedszkolu i poznają otaczający je świat poprzez zabawę, śpiew, zajęcia praktyczne i interakcje społeczne. Na początku XIX wieku w Niemczech, Bawarii i Alzacji powstały placówki przedszkolne, aby sprostać wymaganiom pracujących rodziców.

Czy dzieci od zawsze chodziły do przedszkola?

Dzieci muszą uczęszczać do przedszkola, a w niektórych stanach uczęszczanie do przedszkola trwającego pół dnia jest opcjonalne. Różna jest też długość zajęć w przedszkolu. Niektóre zajęcia trwają dwie godziny dziennie, podczas gdy inne mogą trwać pięć lub sześć godzin. Większość programów odbywa się rano, a wiele z nich trwa cały dzień, a niektóre zaczynają się nawet wcześniej. Przedział wiekowy przedszkola wynosi zwykle od trzech do sześciu lat. Jednak na biedniejszych obszarach wyzwanie związane z utrzymaniem programu jest większe z powodu ubóstwa, chorób i wojen.

Przedszkole to program edukacyjny, którego celem jest pomoc dzieciom w przejściu z domu do szkoły. Dzieci poznają nowe idee i koncepcje poprzez zabawę, śpiew, zajęcia praktyczne i interakcje społeczne. Przedszkole to świetny czas na wprowadzenie dziecka w nowe środowisko i zbudowanie solidnych podstaw do nauki na całe życie. Nie będziesz sam. Jeśli myślisz o przedszkolu, koniecznie znajdź szkołę, która specjalizuje się w przedszkolu. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.