Pompy ciepła do basenów

Jak długo pompy ciepła do basenów powinny działać?

Jeśli wybierzesz odpowiednią pompę ciepła do wielkości swojego basenu, nie musisz się zbytnio martwić o przeładowanie pompy ciepła do basenu lub obezwładnienie instalacji hydraulicznej — trudno się pomylić. I w przeciwieństwie do samej pompy basenowej, pompa ciepła do basenu nie skupia się na tym, jak długo ją uruchamiasz, ale na temperaturze, do której dążysz. I tak wiele pomp ma tylko to wejście temperatury jako opcję programowania. Więc upewnij się, że kiedy działa, twój większy system krążenia jest również włączony, ale nie martw się tak bardzo o czas.

Jak konserwować pompę ciepła do basenu

Pompa ciepła do basenu może praktycznie samodzielnie utrzymywać temperaturę wody, ale sama będzie wymagać konserwacji. Na szczęście basenowe pompy ciepła są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu niż ich odpowiedniki z podgrzewaczami gazowymi i prawie każdy inny element wyposażenia basenu. Musisz jednak przestrzegać kilku wskazówek, aby utrzymać pompę ciepła w doskonałej formie przez wszystkie nadchodzące sezony pływania. 

Ten sam powód, dla którego niektórzy właściciele basenów rezygnują z używania basenowej pompy ciepła latem, jest, jak na ironię, tym samym powodem, dla którego jest to dobry pomysł. I na pierwszy rzut oka łatwo zrozumieć, dlaczego niektórzy mogą zdecydować się na rezygnację. Jak wspomnieliśmy wcześniej, latem słońce może w naturalny sposób nagrzewać basen. Ponieważ zasysa powietrze z otoczenia, chcesz się upewnić, że obszar wokół pompy ciepła do basenu jest wolny od przeszkód, takich jak gałęzie, krzaki lub inne pobliskie urządzenia basenowe. 

Uważaj na wodę

Pompę ciepła do basenu należy również trzymać z dala od źródeł wody, takich jak zraszacze na podwórku. Nie, nie żartuję. Wiem, pompy ciepła są stworzone do pracy z wodą. Ale jeśli przeczytasz zaawansowaną wersję tego, jak działa pompa ciepła, wiesz, że zajmuje się ona precyzją i przenosi wodę tylko przez określone przedziały w urządzeniu. Masz dziecko, które lubi biegać z wężem w miesiącach letnich? Upewnij się, że wąż nie jest skierowany bezpośrednio na twoją drogą pompę ciepła.

Jeśli latem nie korzystasz z basenowej pompy ciepła, to dosłownie masz zerową kontrolę nad tym, jak gorąca lub zimna jest twoja woda. Co gorsza, nie masz możliwości kontrolowania, jak długo można pływać. Więc niezależnie od tego, jak bardzo jest gorąco, nadal jesteś całkowicie zdany na łaskę słońca. Konkluzja: bez niezawodnego podgrzewacza basenu możliwość korzystania z basenu (jedna z największych inwestycji, jakich dokonujesz w swoim domu) całkowicie wymyka się spod kontroli.