pompy ciepła do basenów

Jak przedłużyć żywotność pompy ciepła do basenów? 

Jeśli poświęciłeś czas i wydałeś pieniądze na zainstalowanie basenu, następnym krokiem będzie oczywiście inwestycja w podgrzewanie wody w basenie. W ten sposób możesz cieszyć się basenem nawet podczas zimnych miesięcy lub zorganizować imprezę bez względu na warunki pogodowe. Ponadto podgrzewacze wody zapobiegają zamarzaniu basenu, zapobiegając uszkodzeniom i przedłużając jego żywotność.

Korzyści z zastosowania pompy ciepła do basenu

Teraz zastanawianie się, którą pompę VivaPool.pl zainstalować w swoim basenie, może być czasochłonne, a nawet stanowić problem. Istnieje wiele rodzajów i modeli z różnymi najbardziej innowacyjnymi funkcjami. Jednak poruszanie się po świecie podgrzewaczy wody do basenów nie powinno przysporzyć Ci nieprzespanych nocy. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez rodzaje, korzyści i funkcje. Zanim skończysz czytać, powinieneś mieć dobry pomysł na najlepszy grzejnik basenowy dla swoich potrzeb.

Istnieją różne metody podgrzewania basenu, ale użycie pompy ciepła jest jedną z najlepszych. Ma to wiele wspólnego ze sposobem działania pomp ciepła. Bo nie wytwarzają ciepła, tylko przemieszczają się z jednego miejsca (o wyższej temperaturze) do drugiego (o niższej temperaturze), zwiększając wydajność i zmniejszając zużycie energii. W rzeczywistości pompy ciepła zużywają niewielką ilość energii elektrycznej tylko do zasilania wentylatora i sprężarki.

Wysoka efektywność energetyczna

Zasadniczo pompy ciepła do basenów są opłacalne. Dzieje się tak, ponieważ pompa ciepła zużywa niewielką ilość energii elektrycznej do zasilania wentylatora i sprężarki oraz przenoszenia ciepła z powietrza do basenu. Bezpośrednim rezultatem jest mniejsze zużycie energii. Większość pomp ciepła ma współczynnik wydajności (COP) równy 6,0. Oznacza to, że za każdą zużytą jednostkę energii pompa ciepła wytwarza w zamian 6 jednostek. Dzięki takim parametrom pompy ciepła są niezwykle wydajne i niedrogie.

Rozmiar twojego basenu będzie miał wpływ na rodzaj zakupionego podgrzewacza basenowego. Jeśli masz mały basen, nie ma sensu kupowanie podgrzewacza wody z dużą ilością BTU lub kW, przeznaczonego do dużych basenów. Skończysz wydawać więcej niż powinieneś na rachunki za energię. Oczywiście, jeśli mieszkasz w chłodniejszych regionach, słoneczne podgrzewacze wody mogą nie być najlepszą opcją. W takich miejscach chyba lepszym pomysłem będzie grzejnik elektryczny lub gazowy.