Pompy ciepła do basenów

Pompy ciepła do basenów a mroźna pogoda 

Cóż, nie tak szybko. Pompa ciepła to całkiem genialne urządzenie, ale nadal działa w prawdziwym świecie. Aby powietrze wokół niego było wystarczająco ciepłe, lokalna temperatura musi wynosić 50 stopni Fahrenheita lub więcej. W przeciwnym razie Twoja pompa ciepła wykona dużo pracy bez żadnych rezultatów – i to pojawi się na miesięcznym rachunku za energię elektryczną.

Jak wybrać odpowiednią pompę ciepła do basenu?

Chcesz przedłużyć sezon pływacki, cieszyć się ciepłą wodą w rześki dzień i zachwycić znajomych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na własny basen? Lepiej znajdź wydajną, niezawodną pompę ciepła VivaPool.pl, którą warto się pochwalić. Moją najlepszą rekomendacją jest Energooszczędna Basenowa Pompa Ciepła, która zwraca każde wydane pieniądze w postaci wytworzonego ciepła. Przedstawię również dwie główne kwestie, na które powinien zwrócić uwagę każdy właściciel basenu na rynku pomp ciepła: wielkość basenu i cechy pompy ciepła.

Poznaj rozmiar swojego basenu

Wiesz, ile litrów wody zawiera twój basen, prawda? Cóż, jeśli nie, teraz jest czas, aby się dowiedzieć. W rzeczywistości im szybciej, tym lepiej — i to nie tylko w celu podgrzania basenu. Znając rozmiar basenu, możesz uzyskać odpowiedni sprzęt, hydraulikę, a nawet potrzebną ilość chemikaliów. Ponadto pomoże Ci dokładnie określić, jak długo powinna działać pompa, aby zaoszczędzić na rachunkach za energię, jednocześnie utrzymując basen w czystości.

Moc większości basenowych pomp ciepła jest mierzona w brytyjskich jednostkach termicznych (BTU). Jeden BTU odnosi się do ilości energii potrzebnej do podniesienia temperatury funta wody o jeden stopień Fahrenheita. Ale twoja pompa powinna również jasno określić, ile galonów jest w stanie ogrzać. Wtedy właśnie pojawia się rozmiar twojego basenu. Jeśli twój basen ma na przykład 35 000 galonów, to jest to pompa ciepła do basenu dla ciebie.

Funkcjonalność 

Pompy basenowe nie są tanie i nie bez powodu — jest to rodzaj inżynierii, który wymaga dużo czasu i zasobów, aby uzyskać odpowiedni efekt. Ale jeśli chodzi o te modele, odrobina dodatkowych szczegółów jest bardzo ważna. Upewnij się, że Twoja pompa ciepła posiada certyfikat BT potwierdzający niezawodność, zawiera narzędzia do łatwego programowania, dzięki którym możesz uzyskać dokładnie taką wydajność, jakiej potrzebujesz, oraz jest wyposażona w system autodiagnostyki, który automatycznie rozwiązuje wszelkie problemy elektryczne, które mogą wystąpić. Dodatkowe punkty, jeśli skraplacz parowania jest wykonany z tytanu, który jest trwałym metalem, który jest również odporny na korozję.